Chcete být fit? Nepodceňujte svačiny!

Když se řekne svačina, každému se hned vybaví děti a školní přestávka. Toto jídlo by přitom mělo být důležitou součástí našeho jídelníčku nejen v dětství, ale i v dospělosti. Až tedy budete chystat zase něco dobrého do školy vašim potomkům, připravte zároveň i něco malého sobě do práce.

 

Proti únavě i nadbytečným kilům

I když jste ve spěchu a nemáte času nazbyt, vězte, že příprava a konzumace svačinek vám nezabere víc než pár minut. Jejich příznivý vliv na náš organismus je však k nezaplacení. Zdravá pochoutka podpoří soustředění, paměť a výkon, pomůže vám lehce zvládnout i obtížnější úkoly, dodá vám energii a zažene únavu. Navíc zabrání přibývání na váze, skvěle totiž funguje jako zbraň proti náhlému vlčímu hladu i proti mlsání.

Zdroj energie i živin

V našem denním stravovacím režimu by měly mít své místo hned dvě svačiny – jedna dopolední a jedna odpolední. Obzvlášť tu druhou však máme tendenci opomíjet. Tím si ovšem zaděláváme na spoustu zdravotních problémů, včetně obezity. Dopolední svačina by měla obsahovat hlavně sacharidy, které vám dodají energii. Ta ve druhé polovině dne by měla být naopak bohatá především na kvalitní bílkoviny, vhodné jsou třeba sójové výrobky. Nechce-li se vám nic chystat, nestíháte nebo nevíte, co vhodného si připravit, pak se poohlédněte po již hotových, zdravých a chutných pochoutkách.

Zdravě, rychle, chutně

Jednou z takových je zdravá paštika z tofu Patifu, která vám dodá energii i potřebné živiny. Zamilujete si ji nejen jako skvělou pomazánku na chleba, ale vykouzlíte s ní i spoustu zdravých receptů. Díky praktickému balení si jí můžete vzít kamkoli s sebou, hodí se do práce i na cesty. K sehnání je hned v devíti variantách, takže můžete experimentovat a objevovat nové příchutě. Splňuje všechny parametry zdravé výživy, neobsahuje totiž konzervanty, barviva ani aromata a na rozdíl od klasických paštik ji můžete bez obav naservírovat také vašim dětem. Pochutnají si na ní vegetariáni, vegani nebo lidé dodržující bezlepkovou či redukční dietu. Nezapomeňte, že svačina ovlivní celý váš den, tak mějte chutnou pochoutku vždy po ruce, ať ho máte co nejhezčí!

© VETO ECO s.r.o., používáme WordPress